LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

 

Dlaczego Liceum Ogólnokształcące?

 

   

 o profilu policyjnym

 

Specjalność policyjna jest ofertą skierowaną do uczniów widzących swoją przyszłość w policyjnym mundurze lub w straży miejskiej i agencji ochrony. Zdobędziesz wiedzę z zakresu podstawowych technik i taktyk działania policji.

Uczniom, którzy wybiorą nasze liceum zapewniamy dodatkowe zajęcia prowadzone przez dobrze wykwalifikowanych i czynnych zawodowo policjantów.

Nauka w liceum o profilu policyjnym daje dodatkowe punkty przy rekrutacji do służby w Policji.

W ofercie na pewno znajdą się wycieczki przedmiotowe do Komendy Powiatowej Policji, Sądu Rejonowego, zajęcia na strzelnicy.

 

   o profilu pożarniczym

 

 

Oferta skierowana do uczniów widzących swoją przyszłość w straży pożarnej. Zdobędziesz wiedzę z zakresu nowoczesnych technik ratowniczych, znajomości organizacji systemu ochrony przeciwpożarowej oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

 

o profilu wojskowym

 

Specjalność  wojskowa przeznaczona jest dla zainteresowanych wojskiem i wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z karierą w służbach mundurowych. W toku kształcenia realizowane będą zagadnienia z zakresu musztry wojskowej, szkolenia bojowego, terenoznawstwa, ratownictwa medycznego i strzelectwa.

Nauka w liceum o profilu wojskowym  pomoże Ci pokonać w przyszłości konkurencję w staraniu sie o przyjęcie do zawodowej armii lub innych służb mundurowych.

 

 

o profilu resocjalizacyjnym

 

 

Specjalność ta jest skierowana do osób zainteresowanych pracą w branży więziennej i resocjalizacją osób osadzonych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu kryminologii, pedagogiki resocjalizacyjnej, historii więziennictwa oraz funkcjonowania jednostek penitencjarnych oraz zakładów poprawczych.